Harjoitukset

Kevätkausi 2018: (1.1.2018 - 31.7.2018)

Hälytysosasto

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
03.01.2018
klo 18.30
Kaluston huolto/-tarkastus--Uusitalo Juha, Hurula Marko
10.01.2018
klo 18.30
Ensivasteharjoitus ensivaste henkilöille, muille aiheesta sovellettu ensiapuharjoitus --Hurula Virpi, Koivisto Janne
17.01.2018
klo 18.30
Viestiliikenne--Hurula Marko, Konki Jani
24.01.2018
klo 18.30
Solmut + kalustonnostot--Halonen Ilkka, Lintuala Esa
31.01.2018
klo 18.30
Liikenteenohjaus--Lintuala Esa, Uusitalo Juha
07.02.2018
klo 18.30
Ensivasteharjoitus ensivaste henkilöille, muille aiheesta sovellettu ensiapuharjoitus --Hyökki Johanna, Tuominen Toni
14.02.2018
klo 18.30
Savusukellus (kylmä)--Uusitalo Juha, Hurula Marko
21.02.2018
klo 18.30
Paloilmoitinlaitteet--Tuominen Toni, Koivisto Janne
28.02.2018
klo 18.30
Eläimenpelastus --Konki Jani
07.03.2018
klo 18.30
Kunnallistekniikka pelastustoimen näkökulmasta--Eenilä Jukka
14.03.2018
klo 18.30
Paineilmalaitteet käyttö/huolto--Lintuala Esa, Uusitalo Juha
21.03.2018
klo 18.30
Nosto- ja tukemisvälineet--Aaltonen Tuomas, Tuominen Toni
28.03.2018
klo 18.30
Pintapelastus--Koivisto Janne, Hurula Marko
04.04.2018
klo 18.30
Ensivasteharjoitus ensivaste henkilöille, muille aiheesta sovellettu ensiapuharjoitus --Hurula Virpi, Koivisto Janne
11.04.2018
klo 18.30
Savusukellus (lämmin)--Tuominen Toni, Konki Jani
18.04.2018
klo 18.30
Yhteistyötahon toimintaan tutustuminen, Vesihuoltoryhmä--Lintuala Esa
25.04.2018
klo 18.30
Palokuntayhdistyksen kevätkokous --
02.05.2018
klo 18.30
Ensivasteharjoitus ensivaste henkilöille, muille aiheesta sovellettu ensiapuharjoitus --Hurula Marko, Tuominen Toni
09.05.2018
klo 18.30
Savusukelus (kylmä)--Lintuala Esa, Hurula Marko
16.05.2018
klo 18.30
Kohdetuntemus (Laukolan koulu)--Eenilä Jukka, Koivisto Janne
23.05.2018
klo 18.30
Hydrauliset pelastusvälineet--Uusitalo Juha, Konki Jani
30.05.2018
klo 18.30
Selvitykset, vaahtoselvitys--Nurmela Ari, Lintuala Esa
06.06.2018
klo 18.30
Yhteistyötahon toimintaan tutustuminen, Ensihoito--Hyökki Johanna, Uusitalo Juha
13.06.2018
klo 18.30
Korkean paikan työskentely--Hurula Oskari, Tuominen Toni
20.06.2018
klo 18.30
Raivausvälineet--Uusitalo Janne, Hurula Marko
27.06.2018
klo 18.30
Selvitykset, perusselvitys--Hurula Oskari, Koivisto Janne


Nuoriso-osasto - nuoret1

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
23.01.2018
klo 18.15
Kauden aloitus-1Hurula Oskari
30.01.2018
klo 18.15
Solmut/ sovelletut nostot-2Hurula Marko, Eenilä Jukka
06.02.2018
klo 18.15
Sähkötyökalut-2Koivisto Janne, Aaltonen Tuomas
13.02.2018
klo 18.15
EA putoaminen-2Ojala Satu, Hurula Virpi
27.02.2018
klo 18.15
Viestiliikenne-2Uusitalo Juha, Nurmela Ari
06.03.2018
klo 18.15
"Oulun mallin testi"-2Halonen Ilkka, Kaipia Jesse
13.03.2018
klo 18.15
Jäistä pelastautuminen-2Uusitalo Janne, Salonen Olli
20.03.2018
klo 18.15
Myrkytys/elvytys2Ojala Satu, Paasonen Tanja
27.03.2018
klo 18.15
Varautuminen häiriötilanteisiin-2Aaltonen Tuomas, Parikka Tuomas
03.04.2018
klo 18.15
Vierailu-2Mäki Elmeri
10.04.2018
klo 18.15
Hydrauliset pelastusvälineet2Lintuala Esa, Prami Marko
17.04.2018
klo 18.15
Perusselvitys-2Aaltonen Tomi, Eenilä Jukka
24.04.2018
klo 18.15
Moottoriruiskuselvitys-2Konki Jani, Koivisto Janne
08.05.2018
klo 18.00
Kesäkisat-2Hurula Virpi, Peltoluhta Pinja
15.05.2018
klo 18.00
Kauden päätös-2Hurula Virpi, Peltoluhta Pinja


Nuoriso-osasto - nuoret2

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
22.01.2018
klo 17.30
Kauden aloitus1Hurula Oskari, Hurula Virpi, Hurula Marko
29.01.2018
klo 17.30
Ulkoilu, heikot jäät1Hurula Virpi, Teräsjärvi Sari, Nurmi Karoliina
05.02.2018
klo 17.30
Kaluston nimeäminen1Leinonen Niko, Nurmi Karoliina
12.02.2018
klo 17.30
EA, tajuttomuus1Teräsjärvi Sari, Nurmi Karoliina, Nurminen Mira
26.02.2018
klo 17.30
112, auttamisketju1Nurmi Karoliina, Peltoluhta Pinja
05.03.2018
klo 17.30
Solmut1Leinonen Niko, Teräsjärvi Sari, Hurula Eemeli
12.03.2018
klo 17.30
Ea, isot verenvuodot1Nurmi Karoliina, Hurula Virpi
19.03.2018
klo 17.30
Liikunta, ulkoilu1Hurula Marko, Nurmi Karoliina
26.03.2018
klo 17.30
Kotivara1Leinonen Niko, Teräsjärvi Sari, Harjula Arttu
09.04.2018
klo 17.30
Vietiliikenne1Hurula Marko
16.04.2018
klo 17.30
Pyöräilijän taitorata1Hurula Virpi, Teräsjärvi Sari, Peltoluhta Pinja
23.04.2018
klo 17.30
Palomiestaidot1Leinonen Niko, Nurmi Karoliina, Salonen Olli
08.05.2018
klo 18.00
Kesäkisat2Hurula Virpi, Peltoluhta Pinja
15.05.2018
klo 18.00
Kesäkisat-2Hurula Virpi, Peltoluhta Pinja


Nuoriso-osasto - varhaisnuoret

>> Harjoitusohjelma PDF-tiedostona

pvm.aihelaatukestokouluttaja(t)
23.01.2018
klo 17.15
Kauden aloitus-1Hurula Oskari, Hurula Virpi, Hurula Marko
30.01.2018
klo 17.15
Ulkoilu, heikot jäät-1Hurula Virpi, Teräsjärvi Sari
06.02.2018
klo 17.15
kalusto-1Teräsjärvi Sari, Hurula Virpi
27.02.2018
klo 17.15
112 auttamisketju-1Hurula Virpi, Prami Ellen
06.03.2018
klo 17.15
Ulkoilu -1Teräsjärvi Sari, Peltoluhta Pinja
13.03.2018
klo 17.15
Solmut-1Hurula Virpi, Prami Jenny, Prami Ellen
20.03.2018
klo 17.15
EA murtumat-1Ojala Satu, Teräsjärvi Sari
27.03.2018
klo 17.15
Kotivara-1Hurula Virpi, Peltoluhta Pinja
03.04.2018
klo 17.15
Erilaiset paloautot-1Teräsjärvi Sari, Harjula Arttu
10.04.2018
klo 17.15
Turvallisuuspeli1Hurula Virpi, Teräsjärvi Sari
17.04.2018
klo 17.15
Kalustonkäsittely-1Teräsjärvi Sari, Hurula Eemeli
24.04.2018
klo 17.15
Kalustonkäsittely, alkusammutus-1Hurula Virpi, Hurula Marko
08.05.2018
klo 18.00
Kesäkisat-2Hurula Virpi, Peltoluhta Pinja
15.05.2018
klo 18.00
Kauden päätös-2Hurula Virpi, Peltoluhta Pinja